Egzamin Kompetencyjny IPSC z Halinka ARMS Dynamic Shooting Team

Oficjalny komunikat z turnieju dla uczestników
Egzaminu Kompetencyjnego IPSC: pobierz komunikat

Nieoficjalne wyniki turnieju dla uczestników Egzaminu Kompetencyjnego IPSC: Overal

Jak zostać strzelcem IPSC?
Nic trudnego. Już w najbliższą sobotę na strzelnicy Koła Łowieckiego „RYŚ” w Brzeszczach będziesz mógł zdać EGZAMIN KOMPETENCYJNY IPSC – dzięki któremu nie tylko sprawdzisz swoje umiejętności strzeleckie, ale również po opłaceniu składki i wypełnieniu formularza na stronie IPSC-PL.ORG będziesz mógł  rozpocząć starty w najlepszych zawodach IPSC od level II do level V.
Co ciekawe – niektóre Kluby Strzeleckie uzależniają wydanie swoim członkom wydania zaświadczenia o członkostwie potrzebnego do złożenia w WPA przy ubieganiu się o pozwolenie na broń sportową. Zdanie egzaminu w takim przypadku jest więc upieczeniem dwóch pieczeni przy jednym ognisku .

Ile to kosztuje?
EGZAMIN KOMPETENCYJNY IPSC nie kosztuje ani złotówki. Jedyna opłata jaką wniesiesz to koszt pobytu na strzelnicy, który wynosi 20 zł.
Członkowie Klubu Strzeleckiego SKAUT nie posiadający jeszcze broni, wyposażenia i amunicji – będą mogli wypożyczyć na miejscu niezbędny sprzęt za  „Dziękuję Halinko”, bo to właśnie Halinka ARMS – Halinka Drożdż zapewni wszystkie te rzeczy dla „nie posiadaczy”.
Pozostali uczestnicy muszą przynieść na egzamin swoją broń, wyposażenie i amunicję.

Co jest potrzebne?
Oczywiście pistolet. Do pistoletu potrzebujesz min. 2 magazynki i ok. 50 kulek.
Na pistolet i magazynki potrzebujesz kaburę i ładownice.
Aby przystąpić do EGZAMINU KOMPETENCYJNEGO IPSC musisz posiadać aktualna licencję strzelecką PZSS. Jeżeli ktoś czeka na przesłanie takowej przez PZSS – prosimy o kontakt.

Jak wygląda taki egzamin?
O 10:30 rozpoczniemy seminarium, na którym omówimy podstawowe przepisy IPSC dla  każdego rodzaju broni, “papiery” w trakcie zawodów (metryczka toru, karta wyposażenia zawodnika), odbędą się praktyczne ćwiczenia ładowania i rozładowania na komendy IPSC w języku angielskim (każdy rodzaj broni),  zobaczymy też jak to odbywa się to w praktyce (będą w tym czasie trwały zawody Halinka Arms Cup – CLC Virginia Count) i omówimy przebieg egzaminu praktycznego.
Po seminarium test teoretyczny zawierający pytania z zagadnień omówionych na seminarium.
Po egzaminie teoretycznym przeniesiemy się na oś strzelecką, gdzie każdy egzaminowany będzie miał do rozwiązania trzy zadania strzeleckie.
Po zakończeniu egzaminu praktycznego otrzymacie zaświadczenia zdania egzaminu oraz ukończenia seminarium IPSC.

Obecność na seminarium poprzedzającym egzamin nie jest obowiązkowa, choć zalecana.

Po zdaniu egzaminu, w zależności od ilości zawodników i ilości osób na egzaminie, możliwy będzie udział w zawodach Halinka Arms Cup CLC Virginia Count, koszt udziału 20zł, start w klasyfikacji “egzaminowani”.

Na strzelnicy będzie do dyspozycji teamowy grill gazowy. Jeżeli zabierzecie ze sobą kawałek kiełbasy, kaszanki, czy co kto tam lubi – będzie można sobie żarełko malowniczo zwęglić. ☺

Kto organizuje i przeprowadza seminarium i egzamin?
Wszyscy jesteśmy pasjonatami strzelectwa IPSC. Nie tylko trenujemy i strzelamy w zawodach, jesteśmy także sędziami tego sportu. Pracujemy na najważniejszych zawodach w Polsce i na świecie.
Seminarium i egzamin pod czujnym okiem Halinki Drożdż przeprowadzi dla Was Wojciech Kocoń i Łukasz Matuszczak.

Oto nasza ekipa:
Halinka Drożdż – sędzia klasy drugiej PZSS, RO NROI, wykładowca PZSS i NROI, egzaminator IPSC, właścicielka Halinka ARMS, organizatorka cyklu zawodów Halika ARMS Cup, założycielka międzynarodowego teamu strzeleckiego IPSC; „Halinka ARMS Dynamic Shooting Team”, Quartermaster cyklu zawodów World Extreme Cup.
Łukasz Matuszczak – sędzia klasy drugiej PZSS, RO NROI, Range Master cyklu zawodów Halinka ARMS Cup.

Wojciech Kocoń – piszący te słowa sędzia klasy drugiej PZSS, RO NROI, Match Director cyklu zawodów Halinka ARMS Cup.
Zbyszek Kubicz – sędzia klasy państwowej PZSS, RM NROI, RO IROA, wykładowca i egzaminator PZSS i NROI, Range Master zawodów rankingowych w Polsce, Quartermaster cyklu zawodów World Extreme Cup.


Podsumowując:
Miejsce: Strzelnica Myśliwska Brzeszcze
Termin: 12 maja 2018. (sobota)

Rejestracja: 10:00

Seminarium: 10:30 – 13:00

Egzamin teoretyczny: 13:00 – 14:00

Egzamin praktyczny: 14:00
Koszt: 20 zł (opłata za strzelnicę)
Zasady przeprowadzania egzaminu: download tutaj

Kontakt: ha-cup@halinka-arms.pl


ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI PONIŻEJ